Ramka w kryształki? Video

To może brzmieć zabawnie, ale jedną z najczęstszych wymówek siadania do planów w BuJo jakie się pojawiają na moich szkoleniach i spotkaniach kreatywnych z Wami jest stwierdzenie” Ale ja nie umiem rysować ładnych ramek!”. I to ma Ciebie powstrzymywać?!? – myślę szczekając zębiskami…

Po pierwsze, ramki nie są niezbędne. Ba, nawet nie są potrzebne! Stanowią jedynie miły dodatek, który mi osobiście pozwala się skupić i motywuje do wygospodarowania sobie czasu na planowanie. Jednak gdy nie mam zbyt wiele przestrzeni na bawienie się w rysowanie – po prostu zapisuję zadania w punktach – prosto i przejrzyście.

Staram się jednak planować od razu czas na relaksujące rozrysowanie przynajmniej miesięcznych celów. I pokażę Ci, jak wygląda moja marcowa ramka. Stworzenie jej zajęło mi 20 minut (to moja forma odpoczynku) – z tego względu, że robiłam ją spontanicznie, bez testów, planów, zastanawiania się nad kolorystyką. Gdybym ją wcześniej przemyślała, pewnie wyszłoby szybciej;P. Posłużyłam się bardzo podstawowymi krokami, które spisałam dla Ciebie poniżej:)

Gdy nie masz pomysłu na ramkę:
1. Wybierz pierwszy lepszy rzeczownik, który pojawił się w oglądanej/czytanej ostatnio bajce. Tak, te dla dorosłych też mogą być, ale rozważ czy na pewno tego chcesz;). 


2. Narysuj prostokąt i otocz go powtarzającym się, wybranym motywem ( np. gwiazdek, kryształków, klatek, bąbelków itp.). To było proste. Choć krawędzie wcale być takie nie muszą, bo…


3. 3 podobnymi kolorami otocz prostokąt. Może być nierówno. Będzie wyglądać artystycznie;). 


4. Dodanie niepozornych elementów w kontrastującymi kolorze ( białe kropki) może nadać tajemniczego wyglądu. Zamiast/ oprócz białych punkcików poeksperymentuj z brokatem,czarnym cienkopisem, cekinami, pisakiem akrylowym-czymkolwiek co daje wyraziste elementy i akurat jest pod ręką:). 


5. Pochwał się swoimi pomysłami – na facebooku/ znajomym/ domowemu zwierzakowi. Możesz też mnie oznaczyć na IG lub FB, żebym mogła też popodziwiać Twoją kreatywność:).

https://www.youtube.com/watch?v=Z55F_39tv7M&feature=youtu.be

 

https://www.youtube.com/watch?v=Z55F_39tv7M&feature=youtu.be
Jak powstała moja rama?

 

O mnie

Agata Jakuszko Sobocka – psycholog, trener efektywnych notatek wizualnych, profesjonalna ilustratorka konferencyjna i facylitatorka graficzna. Pionierka myślenia wizualnego w Polsce. Poza tym przedsiębiorca i mama. Pomaga zrozumieć to co trudne w prosty sposób. Wykorzystuje swoją wiedzę psychologiczną do wspierania rozumienia i zapamiętywania u dzieci i dorosłych dzięki wykorzystaniu sketchnotingu. Stworzyła pierwszą szkołę myślenia wizualnego w Polsce – Akademię Sketchnotingu.

Draw the words
w mediach społecznościowych

Newsletter

Bądź na bieżąco z wizualnymi niusami.

Shopping Cart

Zapisy