Moje sposoby na kreatywność

Kreatywność bardzo pomaga rysowaniu. Bo nie koniecznie musisz rysować według jednego schematu, ale możesz szukać własnej drogi. A co ja właściwie robię, by nie tracić tej kreatywności?

Sposób 1

Robię coś inaczej. Na przykład jak układam puzzle z dzieckiem, czasem kombinujemy, by ułożyć  je od tej strony bez obrazka. Jest o nie lada wyzwanie, a jak pobudza kreatywne myślenie! A innym sposobem jest zrobienie kanapki w innej formie niż zazwyczaj! Dlaczego to działa? Wybijasz się z rutyny, a dzięki temu szukasz nowych rozwiązań i pobudzasz swój mózg do działania.

Sposób 2

Zmieniam przestrzeń. Nie chodzi tu od razu o wyjazd na wakacje, a bardziej na zmianę nawet najdrobniejszej rzeczy obok siebie. Przemeblowanie pokoju? Zmiana ułożenia książek do wieczornego czytania? Nowe roślinki? Wybierz to, co Tobie najbardziej pasuje!

Sposób 3

Odpoczywam. Nie da się myśleć kreatywnie, gdy jest się przemęczonym. Nie pozwalaj na przeładowanie zajęciami dodatkowymi swoich dzieci, bo właśnie to w czasie odpoczynku i nudy dziecko zbiera siły na późniejsze kreatywne pomysły.

Sposób 4

Otaczam się kreatywnymi osobami, które dodają inspiracji do zmian. Ważne jest, by mieć wokół siebie ludzi, którzy inspirują do działania, a nie zniechęcają.

Sposób 5

Odnajdywanie w sobie dziecka. Cieszmy się z codzienności i beztroski. 

Sposób 6

Robię coś szalonego. Pozwalaj na wygłupianie się, by pokazać, że można robić coś inaczej i nic się złego w związku z tym nie stanie.

Sposób 7

Robię upominki samodzielnie, zamiast kupować. Nie koniecznie musi być to perfekcyjne artystycznie, ale autentyczne, oryginalne i wasze.

Sposób 8

Nie ma, że coś wypada zrobić. Jeżeli działasz jak wszyscy i robisz jak wszyscy, to nie będziesz robić niczego szczególnego. Warto iść swoimi ścieżkami.

Sposób 9

Zrób wcześniej, niż później. Wtedy masz czas na kreatywne myślenie, bo nie goni Cię zbliżający się termin oddania pracy.

 

A jakie są Twoje sposoby na kreatywność?

Zostaw komentarz

O mnie

Agata Jakuszko Sobocka – psycholog, trener efektywnych notatek wizualnych, profesjonalna ilustratorka konferencyjna i facylitatorka graficzna. Pionierka myślenia wizualnego w Polsce. Poza tym przedsiębiorca i mama. Pomaga zrozumieć to co trudne w prosty sposób. Wykorzystuje swoją wiedzę psychologiczną do wspierania rozumienia i zapamiętywania u dzieci i dorosłych dzięki wykorzystaniu sketchnotingu. Stworzyła pierwszą szkołę myślenia wizualnego w Polsce – Akademię Sketchnotingu.

Draw the words
w mediach społecznościowych

Newsletter

Bądź na bieżąco z wizualnymi niusami.

Shopping Cart

Zapisy