Świat
sprytnego rysowania

Krainy twórczej magii

Zapraszam Cię do kreatywnego świata, w którym odkryjesz, jak z lekkością i frajdą tworzyć cudowne, budujące więź z dzieckiem rysunki!

Nie wszystkie materiały, do których mają dostęp dzieci, są bezpieczne i odpowiednie dla ich rozwoju. Jestem zdania, że z dobrym programem edukacyjnym (kursem, serią video) bez żadnych obaw możesz zostawić swoją pociechę samą. Ewentualnie odpisać wtedy na służbowe maile ;).

Jeśli czujesz, że mimo braku talentu plastycznego chcesz umieć narysować coś bliskiej osobie lub swoim podopiecznym, to podczas tego kursu krok po kroku pokażę Ci, jak to zrobić.

Bezpieczne miejsce

Masz wrażenie, że Twoje dziecko nieco się… oddala? Zaczyna trwonić wolne chwile w internecie np. na oglądanie streamerów? A Ty przecież wolisz, by rozwijało swoje pasje, próbowało nowych rzeczy, odkrywało, w czym jest dobre! Chcesz spędzać z nim więcej wartościowego czasu tak, by podobało się zarówno jemu, jak i Tobie? Widzisz w nim iskrę kreatywności i zależy Ci, aby nie straciło wiary w to, że potrafi samodzielnie stworzyć coś pięknego?

A może dobrze pamiętasz, jak Twoje artystyczne zapędy zostały skutecznie stłamszone lekkomyślnymi komentarzami lub opiniami dorosłych? Być może kiedyś rysowanie sprawiało Ci radość – do momentu aż z jakiegoś powodu… przestało.

Kurs sprytnego rysowania to szansa by wspólnie z dzieckiem (lub choćby dla własnej satysfakcji) odzyskać radość z tworzenia!

Wsparcie

Uważam, że zwłaszcza teraz nie możemy pozwolić sobie na rozluźnienie więzi rodzinnych, społecznych – teraz – gdy tak rozpaczliwie ich potrzebujemy!

Warto dbać o rodzinne więzi, ponieważ dają potrzebną siłę i wsparcie w obliczu wyzwań. Pokazała nam to sytuacja, której jeszcze nie tak dawno stawialiśmy czoło. Nauczenie się sprytnego rysowania to świetny początek wspólnego odkrywania świata! Czy Ty też widzisz już te rysowano-opowiadane dobranocki / plany zakupów / rozpisane zadania domowników? Możesz pozwolić na to, by Twoje dziecko tego nie doświadczyło?

Zyskaj w oczach dziecka

Wiem, że pewnie najpierw myślisz o innych – ale co z Tobą? Jeśli nie znajdziesz chwili na relaks dla siebie (przy dzieciach nawet zaparzenie aromatycznej kawy bywa wyzwaniem), to na jak długo wystarczy Ci potem baterii na działanie? Jeśli masz pod ręką wartościowe video, które puszczasz pociechom, nie tylko zyskujesz pewność, że uczą się tego, co przyda im się w dalszym przetwarzaniu wiedzy. Zdobywasz status „tego fajnego dorosłego, co rysuje jednorożce” i – umówmy się – bez wyrzutów sumienia ma czas zadzwonić do przyjaciółki :).


Może trochę koloryzuję, jednak sama jestem mamą i z własnego doświadczenia znam ciągłe zmagania z codziennymi wyzwaniami. Balansuję pomiędzy tym, co dobre dla dzieci, dla mnie i dla rodziny jako całości.

Prawie tak ładny, jak mamy

Wyobraź sobie tylko, że masz więcej czasu na to, czego potrzebujesz. Dzieci zaskakują Cię ciekawostkami z lekcji, które przyswoiły dzięki temu, że robią skuteczniejsze notatki. Wiesz, jak chłonne mają umysły. A do tego na lodówce regularnie znajdujesz kolejny portret księżniczki, bohaterów Minecrafta czy wspomnianego wcześniej jednorożca z dopiskiem „Prawie tak ładny, jak mamy”.

Piękne wspomnienia

Pomyśl, czy nie byłoby miło wywołać zachwyt w oczach dzieciaków, gdy na zajęciach lub podczas wieczornego czytania wierszy kreślisz im komiksowe podsumowanie historii? A potem wieszacie je w ważnym miejscu, budując wspomnienia, których nikt nie może wam odebrać…

Albo jeśli zdalnie prowadzisz spotkania / zajęcia – jak miło zaskoczeni będą uczestnicy, jeśli na wizji coś im narysujesz? Lubisz się uczyć nowych rzeczy, prawda? Najlepsze w tym wszystkim jest to, że kiedy poznasz kilka trików na rysowanie np. zwierząt, później łatwo będziesz modyfikować swoje szkice, nadając im charakteru. I wcale nie musisz mieć do tego talentu plastycznego!


Wyobraź sobie, że wszystkie pracowe obowiązki wypełniasz w terminie, bo nie musisz dzielić swojej uwagi pomiędzy rozmowy z klientami, a znudzone dzieciaki!

A jeśli będzie za późno?

Jeszcze zastanawiasz się, czy potrzebujesz Świata Sprytnego Rysowania? Co możesz stracić, jeśli nie zdecydujesz się na kurs:

IMG_0917-min

Co mam dla ciebie?

Przygotowałam dla Ciebie kurs online, w którym krok po kroku pokazuję, jak narysować topowe i ukochane tematy dzieci (choć i bez setek przeprowadzonych przeze mnie ankiet wiem, jak upragnione są jednorożce i pojazdy;)). To 12 publikowanych co miesiąc modułów tematycznych, w których znajdziesz setki tutoriali jak coś sprytnie, łatwo i przyjemnie narysować, nawet jeśli nie masz talentu. 

Oprócz filmów zamieściłam też dodatkowe materiały edukacyjne pomocne w dalszym budowaniu Waszej relacji. Taka ilość lekcji w zupełności wystarczy, by Twoje dziecko samodzielnie tworzyło przepiękne rysunkowe historie. Tobie zaś pozwoli w pełni towarzyszyć mu w odkrywaniu swojego potencjału. 

MATERIAŁY VIDEO I PDF

Dostajesz nielimitowany dostęp do wszystkich zakupionych materiałów, dzięki czemu Twoje dziecko będzie mogło w każdym momencie wrócić do konkretnych wskazówek. Otrzymujesz też podręcznik z ćwiczeniami tematycznymi oraz notatki wizualne, które będą inspirować do tworzenia własnych zapisków na potrzeby nauki w szkole. 

Kurs może być rodzinną przygodą, ale także spokojnie zostawisz dziecko przed ekranem, by samo odtwarzało lekcję po lekcji. Możesz się obawiać jedynie tego, że zacznie ono rysować lepiej od Ciebie ;). A dodatkowo nie będzie miało oporów, by czerpać z rysowania ogromu radości. Zyskujesz pewność, że moje materiały pomogą mu wzrosnąć, a nie nabawią kompleksów jak wiele treści publikowanych w internecie. Ukrytym celem kursu jest budowanie w kursantach poczucia skuteczności i sprawczości („Mamo, już sama / sam to potrafię!”). Jako dorośli tego przecież pragniemy dla swoich dzieci.

Lekcje

Lekcje trwają od około 2 do 10 minut i są przydzielone do modułów tematycznych, które nazywam Krainami. Możesz wyruszyć w wyprawę tylko do wybranych krain – np. do Krainy Ludzi, Zwierząt i Kosmosu – by nauczyć się rysować swoje ulubione rzeczy. Jednak warto zdecydować się na przygodę życia i odwiedzić każdy świat, który dla Ciebie zaprojektowałam. Odkryj, jak sprytnie rysować, by relacje budować!

Długość prezentowanych materiałów video jest nieprzypadkowa. Z jednej strony utrzymuje uwagę, z drugiej – dziecko ma poczucie szybkiego efektu. Na przykład już po obejrzeniu pierwszych filmów z Krainy Ludzi jest w stanie samodzielnie narysować komiks!

Pod koniec każdej Krainy proponuję wykonanie Zadania Mocy. Nie zajmie dużo czasu, a zapewni efekt WOW, który będzie można wyeksponować na lodówce 😉.

UWAGA!

Dostęp do poszczególnych Krain (modułów kursowych) można wykupować niezależnie od pełnej wersji kursu. Nie ma przeszkód, by dołączyć np. do Krainy Ludzi, a po kilku miesiącach zdecydować, że ciekawi Cię także Kraina Zwierząt. Krainy są dostępne w sprzedaży niezależnie od siebie i stanowią oddzielny KURS.

Zestaw wszystkich Krain tworzy ŚWIAT SPRYTNEGO RYSOWANIA Agaty Jakuszko – wszystkie materiały znajdują się w jednym miejscu.

Autorka kursu

Agata Jakuszko

Jestem psycholożką, mamą dwójki ciekawych świata i totalnie różnych od siebie dzieci, profesjonalną, certyfikowaną ilustratorką konferencyjną i facylitatorką graficzną.


Na co dzień rysuję myśli, słowa i emocje – najczęściej na żywo podczas konferencji i spotkań. Wykorzystuję swoją wiedzę psychologiczną do wspierania procesu zapamiętywania u dzieci i dorosłych. W tym celu stosuję sketchnoting, metodę notowania z prostymi ikonkami. Jeśli zdarzyło Ci się spotkać z rysowanymi notatkami – prawdopodobnie ich autorka lub autor uczyli się tego ode mnie.


Dzielę się także swoim doświadczeniem praktyka, wykładając na czterech uczelniach wyższych oraz Uniwersytecie Dziecięcym (stąd wiem, jak przemawiać, aby chciało się słuchać).


W czasie lockdownu jako pierwsza rozpoczęłam cykl wspierania odporności dzieci! Wymyśliłam i prowadziłam cykl rysunkowy #rysujemyzagata na YouTubie, czym w początkach pandemii odciążyłam tysiące rodziców. Wspólnie z widzami rysowałam wtedy na żywo ich marzenia, zadania domowe, zakresy lekcji szkolnych przekonując, że każdy potrafi tworzyć. I to z fenomenalnym skutkiem!


Rodzice codziennie pisali do mnie z wdzięcznością, prosząc o dodatkowy kurs dla ich rodzin – więc oto odpowiedź na te pytania!


Prywatnie jestem mamą dwójki małych szkrabów (obecnie 7-latka i 5-latki). Mimo że nie mają ambicji, by stać się następnym Picasso, czerpią ogromną radość z szybszego uczenia się i twórczego spędzania czasu. Po regularnych zabawnych ćwiczeniach rysunkowych teraz to one proponują rodzicom wspólne zabawy wzmacniające więź i budujące wspomnienia.

Dla kogo zaprojektowany jest Świat Sprytnego Rysowania?

Dlaczego warto?

GWARANCJA

Jestem tak przekonana o wartości mojego produktu, że nie waham się dodać czegoś jeszcze. Jeżeli uznasz, że kurs nie spełnia Twoich potrzeb – mimo że jest to produkt elektroniczny – zwracam Ci pieniądze. Nie musisz się tłumaczyć.
Podczas tworzenia materiałów kursowych rozmawiałam z ponad 400 ankietowanymi rodzicami, nauczycielami i opiekunami dzieci. To na podstawie ich potrzeb zaprojektowany został Świat Sprytnego Rysowania. Po prostu wiem, czemu i komu ma służyć.

Zawartość kursu:

 • Listopad 2023 – kraina ludzi i relacji
 • Grudzień 2023 – kraina świąt
 • styczeń 2024 – kraina gier i bajek
 • luty 2024- kraina zwierząt i kraina pysznego jedzenia
 • marzec 2024 – kraina sportu i ruchu
 • kwiecień 2024- kraina przyrody i natury
 • maj 2024 – kraina specjalnych okazji
 • czerwiec 2024 – kraina pojazdów
 • lipiec 2024 – kraina kosmiczna
 •  sierpień 2024 – kraina budowli
 • wrzesień 2024 – kraina szkolna
 • październik 2024 – kraina nowych technologii

UWAGA!

Każda Kraina publikowana jest w innym miesiącu. Osoby wykupujące cały Świat Sprytnego Rysowania z góry otrzymają 15% zniżki (czyli 2 Krainy GRATIS). 

Możliwość wykupienia pojedynczych krain dostępna jest po ich oficjalnej premierze (np. Kraina Ludzi – 15 listopada, Kraina Świąt – po 6 grudnia). Wybrane Krainy możesz dokupić w dowolnym momencie! 

Prace dzieci:

Wybierz opcję

Świat sprytnego rysowania

W pakiecie masz lepiej!
597 zł
 • wszystkie materiały masz w jednym miejscu;
 • zyskujesz nielimitowany dostęp do kursu;
 • otrzymujesz dostęp do 13 Krainy, niedostępnej w innym miejscu!
 • Kącik Dorosłego Człowieka - materiały psychologiczne
Korzystna

kraina ludzi i relacji

dostępna od 15 listopada 2023
62 zł
 • Dostajesz pakiet „gotowców” do rysowania ludzi i relacje
 • Otrzymujesz dostęp na 60 dni
dostępna

Kraina świąt i celebracji

Dostępna od 6 grudnia 2023
62 zł
 • Dostęp do 19 tutoriali przydatnych przy tworzeniu treści świątecznych
 • Dostęp na 60 dni
Dostępne

Kraina gier i bajek

Dostępna od 29 stycznia 2024
 • Dostęp na 60 dni
DOSTĘPNE

Kraina zwierząt i kraina pysznego jedzenia

Dostępna od 28 lutego 2024
 • Dostęp na 60 dni
DOSTĘPNE

kraina sportu i ruchu

Dostępna od 20 marca 2024
 • Szczegóły już wkrótce
WKRÓTCE

kraina przyrody i natury

Dostępna od 24 kwietnia 2024
 • Szczegóły już wkrótce
WKRÓTCE

kraina specjalnych okazji

Dostępna od 22 maja 2024
 • Szczegóły już wkrótce
WKRÓTCE

kraina pojazdów

Dostępna od 19 czerwca 2024
 • Szczegóły już wkrótce
WKRÓTCE

kraina kosmiczna

Dostępna od 24 lipca 2024
 • Szczegóły już wkrótce
WKRÓTCE

kraina budowli

Dostępna od 21 sierpnia
 • Szczegóły już wkrótce
WKRÓTCE

kraina szkolna

Dostępna od 11 września 2024
 • Szczegóły już wkrótce
WKRÓTCE

kraina nowych technologii

Dostępna od 23 października 2024
 • Szczegóły już wkrótce
WKRÓTCE

Masz pytania? Chcesz zostać Ambasadorem kursu?

Napisz do nas na kontakt@drawthewords.pl

Zapisy