fbpx

Kurs
sprytnego rysowania

Dobra zabawa odrywając się od codziennych zmartwień i wkraczając w bajkowy świat zwierząt i księżniczek.

Bezpieczne miejsce

Masz poczucie, że potrzebujesz spędzać więcej wartościowego czasu z Twoim dzieckiem? Wasza relacja mogłaby być jeszcze lepsza? A może Twoja pociecha (dziecko lub wnuk) interesuje się rysowaniem? A Ty wolisz, by rozwijał swoją wyobraźnię zamiast oglądać streamingowane gry na youtubach?

Nie wszystkie materiały do których dostęp mają dzieci są bezpieczne i odpowiednie dla ich rozwoju. Jestem zdania, że dobry program edukacyjny (kurs, seria video) to taka, z którą możesz spokojnie zostawić samodzielnie dziecko bez żadnych obaw. Ewentualnie odpisać wtedy na służbowe maile;).

Jeśli czujesz, że mimo braku talentu plastycznego chciałbyś umieć narysować coś bliskiej osobie lub swoim podopiecznym – to w tym kursie nauczysz się krok po kroku jak to zrobić.

Wsparcie

Z drugiej strony – jeśli sytuacja przymusowej edukacji domowej i pracy zdalnej się jeszcze przedłuży – to jak długo wytrzymasz bez wsparcia?

Uważam, że zwłaszcza teraz nie możemy pozwolić sobie na rozluźnienie więzi rodzinnych, społecznych – teraz – gdy tak rozpaczliwie ich potrzebujemy! Nauczenie się sprytnego rysowania to dopiero początek wspólnego odkrywania świata – Ty też widzisz już te rysowano-opowiadane dobranocki / plany zakupów / rozpisane zadania domowników? Pozwolisz sobie, by Twoje dziecko tego nie doświadczyło?

Zyskaj w oczach dziecka

Ja wiem, że pewnie najpierw myślisz o innych – a co z Tobą? Jeśli nie znajdziesz chwili na relaks dla siebie ( zaparzenie aromatycznej kawy czasem przy dzieciach bywa wyzwaniem), to na jak długo wystarczy Ci potem baterii na działanie? Jak masz pod ręką wartościowe video, które puszczasz dzieciom, nie tylko masz pewność, że one uczą się tego, co przyda się im w dalszym przetwarzaniu wiedzy. Ty zyskujesz status „tego fajnego dorosłego, co rysuje jednorożce” i – umówmy się – ma czas zadzwonić do przyjaciółki;) bez wyrzutów sumienia.

Może trochę koloryzuję, jednak sama jestem mamą i znam z praktyki ciągłe zmagania z tymi codziennymi wyzwaniami i balansowanie między tym, co dobre dla dzieci, dla mnie i dla rodziny jako całości.

 

Prawie tak ładny, jak mamy

A wyobraź sobie, że masz więcej czasu na to, czego potrzebujesz. Dzieci zaskakują CIę ciekawostkami z lekcji, które przyswoiły dzięki temu, że skuteczniej robią notatki. Wiesz, jak chłonne mają umysły. A do tego, na lodówce znajdziesz kolejny portret księżniczki, bohaterów minecrafta czy wspomnianego wcześniej jednorożca z dopiskiem „Prawie taki ładny jak mamy”.

Piękne wspomnienia

Pomyśl, czy nie miło byłoby wywołać zachwyt w oczach dzieciaków, gdy kreślisz im na zajęciach lub podczas wieczornego czytania wierszy komiksowe podsumowanie historii? A potem wieszacie je w ważnym miejscu budując wspomnienia, których nikt nie może wam odebrać?

A jeśli prowadzisz spotkania / zajęcia zdalnie – jak miło zaskoczeni byliby uczestnicy, gdybyś im coś narysował na wizji? Lubisz się uczyć nowych rzeczy, prawda? Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jak poznasz kilka trików na rysowanie np. zwierząt- potem łatwo sam będziesz modyfikować swoje szkice nadając im charakteru. I wcale nie musisz mieć do tego talentu plastycznego!

Wyobrażasz sobie, że wszystkie pracowe obowiązki wypełniasz w terminie, bo nie musisz dzielić swojej uważności miedzy rozmowy z klientami a znudzone dzieciaki?

Co mam dla ciebie?

Przygotowałam dla Ciebie kurs, w którym krok po kroku pokazuję jak narysować topowe i ukochane zagadnienia dzieci (choć i bez moich setek przeprowadzonych ankiet wiem, jak upragnione są jednorożce i pojazdy;). To 19 wideo samego rysowania, a także dodatkowe materiały edukacyjne dla budowania relacji,  Taka ilość lekcji w zupełności wystarczy, by Twoje dziecko samodzielnie tworzyło przepiękne rysunkowe historie. Tobie zaś pozwoli w pełni towarzyszyć mu w odkrywaniu swojego potencjału. 

Materiały

Dostajesz nielimitowany dostęp do wszystkich materiałów, dzięki czemu Twoje dziecko będzie mogło w każdym momencie wrócić do konkretnych wskazówek. Otrzymujesz też podręcznik z ćwiczeniami oraz notatki wizualne, które mogą zainspirować do tworzenia własnych na potrzeby nauki w szkole. Kurs może być przygodą rodzinną – ale także spokojnie możesz zostawić dziecko by samo odtwarzało lekcje po lekcji. Jedyne, czego możesz się obawiać, to że zacznie ono rysować lepiej od Ciebie;). A dodatkowo, nie będzie miało oporów, by czerpać z rysowania ogromu radości. 

Lekcje

Lekcje trwają ok.15-30 minut i są podzielone na tematy. Ta długość filmu wspiera utrzymanie uwagi dziecka nie narażając go na przebodźcowanie. Moim faworytem są jednorożce, ale znajdziesz tu mnóstwo pojazdów, księżniczek, zwierząt, ikon na przedmioty codziennego użytku. 

Autorka kursu

Agata Jakuszko

psycholog, trener efektywnych notatek wizualnych, profesjonalna ilustratorka konferencyjna i facylitatorka graficzna.

Na co dzień rysuje myśli, słowa i emocje, najczęściej na żywo podczas konferencji i spotkań. Wykorzystuje swoją wiedzę psychologiczną do wspierania zapamiętywania u dzieci i dorosłych, dzięki wykorzystaniu sketchnotingu.

Swoim doświadczeniem praktyka dzieli się wykładając również na 4 uczelniach wyższych oraz Uniwersytecie Dziecięcym (stąd wie, jak przemawiać, aby chciało się słuchać).

W czasie lockdownu jako pierwsza rozpoczęła cykl wspierania odporności dzieci prowadząc cykl rysunkowy #rysujemyzagata na Youtubie, czym odciążyła tysiące rodziców w początkach pandemii. Wspólnie z widzami rysowała wtedy na żywo ich marzenia, zadania domowe, zakresy lekcji szkolnych przekonując, że każdy potrafi rysować.

Rodzice codziennie pisali do niej z wdzięcznością prosząc o dodatkowy kurs dla ich rodzin – więc oto odpowiedź na te prośby!

Prywatnie mama dwójki małych szkrabów, które nie mają ambicji bycia następnym Picasso, a mimo to czerpią ogromna radość z szybszego uczenia się i spędzania twórczego czasu.

Dla kogo jest kurs?

Dlaczego warto?

Zawartość kursu:

1. To co urocze
2. Zwierzęta
3. Księżniczki
4. Dinozaury
5. Pojazdy
6. O markerach
7. GRY RYSUNKOWE
8. O SZKOLE
9. KOLORY INACZEJ
10. POSTACIE
11. W szkole
12. Jednorożce
13. Zabawki
14. Jedzenie
15. Rośliny
16. Ludzie
17. Jak rysować sprytnie włosy?
18. Strefa Rodzica – budujemy relacje

Zapisy

Cena: 215 zł

Prace dzieci:

Masz pytania? Chcesz zostać Ambasadorem kursu?

Napisz do nas na kontakt@drawthewords.pl

Zapisy