Co to właściwie jest SKETCHLETTERING?

To narzędzie. To umiejętność. To możliwość przeniesienia swoich notatek wizualnych, plakatów, flip chartów i graphic recordingu na wyższy poziom. To kaligrafia w swoim najszybszym i najpraktyczniejszym współczesnym wydaniu.

Rysowanie ładnych liter jest prostsze niż się wydaje!

Kaligrafia? Przecież do tego trzeba mieć talent, no i te ozdobne literki nie nadają się do szybkiego pisania!

Sketchlettering pokazuje kaligrafię od strony użytkowej. Nie znajdziecie tu ozdobnych zawijasów i czasochłonnych floratur ani gotyckich liter sprzed wieków. Sketchlettering to kaligrafia, która czerpie z wielu źródeł i dostosowuje się do myślenia wizualnego. Stawia na szybkość zapisu i czytelność. Bazuje na prostych kształtach, które potrafi nakreślić każdy, kto chociaż raz w życiu trzymał kredkę.

A jak ktoś brzydko pisze?

To skutkiem ubocznym nauki sketchletteringu może być poprawa jego codziennego pisma. Sketchlettering bazuje na budowaniu liter z prostych kształtów – linii i owali. Jeśli umiesz grać w kółko i krzyżyk, to poradzisz sobie bez problemu.

Pokażemy Ci krok po kroku co robić

NASZ KURS JEST PIERWSZY NA RYNKU!

A co jeszcze ważniejszy – stworzyliśmy go na bazie naszych wieloletnich doświadczeń – Adam – rysuje litery od wielu lat. Uczy kaligrafii i pasjonuje się jej historią. 

Agata jako jedna z pierwszych w Polsce rozwijała sketchnoting. Narysowała ponad 1500 notatek (w większości na żywo). W połączeniu nasza wiedza i doświadczenie gwarantuje przekaz wartościowych treści. To nie jest kolejny kurs oparty na wadliwych wzornikach i ignorantach liternictwa. 

To seria video, zeszyt ćwiczeń, indywidualne porady (uczestnicy mają dostęp do prywatnych sesji z Agatą i Adamem) i przede wszystkim – grupa wsparcia motywująca do dalszego rozwoju!

Zawartość kursu: 

Czego nauczysz się podczas lekcji kursu Sketchletteringu?


Zobacz, jakie to może być proste!

Lekcja 1. Krój NEULAND. Wyraźny, gruby idealny do chwytliwych tytułów i wyróżniania treści.


Lekcja 2. Krój DWUELEMENTOWY. Idealny do modyfikowania i nadawania mu Twojego charakteru. Prosty i czytelny, ale potrafi mieć bardzo wyrafinowane oblicze.


Lekcja 3. Krój CASUAL. Najlepsze liternictwo inspirowane literami amerykańskich malarzy szyldów. Szybki, wyraźny i zawsze robiący wrażenie.


Lekcja 4. Krój BRUSHLETTERING. Odkryj jak łatwo nauczyć się ozdobnych liter. Sprawdzą się nie tylko na dużych formatach, ale i w Twoim notesie lub Bullet Journal. Uwaga! Skutkiem ubocznym nauki brushletteringu może być poprawa staranności Twojego pisma codziennego!


Lekcja 5. Kompozycje. Zobacz jak wykorzystać poznane kroje, żeby notatka pozostała czytelna i przyciągała uwagę czytelnika. Naucz się kilku trików, które sprawią, że nawet najtrudniejsze zagadnienia będą się wydawały dziecinnie proste.


Cena: 499 złKto to wszystko dla Ciebie przygotował?

Adam Poręba – doświadczony kaligraf, entuzjasta myślenia wizualnego, który w świecie sketchnotingu ma już całkiem rozpoznawalną markę

Agata Jakuszko – psycholog kochający neuronauki i efektywność, praktyk wizualny, od 5 lat szkoli z myślenia wizualnego, od 3 lat prowadzi Akademię Sketchnotingu ucząc robienia wizualnych notatek, od czasów szkolnych bazgra po marginesach bo to realnie pomaga jej w zapamiętywaniu treści. I nie tylko jej, jak dowodzą psychologiczne  badania naukowe.