.

Zdarzyło Ci się kiedyś bazgrać na marginesach podczas nudnej lekcji lub spotkania? To znak, że Twój mózg… działał wtedy lepiej! A konkretniej można powiedzieć, że prawdopodobnie zapamiętywał zdecydowanie sprawniej, niż gdybyś tylko siedziała nieruchomo i słuchała wykładu.

Jesteśmy tak skonstruowani, że chcąc- niechcąc umiejętność myślenia obrazami jest dla nas kluczowa dla przeżycia. Zarówno tego dosłownego, jak i metaforycznego.

Jeśli tego nie będziemy potrafić – jeśli nie dowiemy się jak uczyć się skutecznie i jak nauczać innych (prezentować im) nasz przekaz – po pierwsze – sami odczujemy postępujące procesy starzenia w dotkliwy sposób. Mózg, który się nie uczy – zaczyna się zwijać – mawiał mój profesor psychologii poznawczej. Jeśli nie będziemy też jasno tłumaczyć – korzystając z metod wizualnych – stracimy uwagę, zaangażowanie i – co za tym idzie- pieniądze naszych klientów.

Dlatego chcę opowiedzieć Ci jak jeszcze sprawniej i szybciej uczyć (się) za pomocą sketchnotingu – notatek wizualnych. Zapraszam Cię więc na webinar o tym, czemu notatki rysunkowe działają, w jaki sposób wpływają na mózg, oraz w jakich sytuacjach warto po nie sięgać.

9-Medium

Webinar jest dla:

 

  •  Edukatorów
  •  Prezentujących
  • Specjalistów w swoich dziedzinach, np. prawników, ubezpieczycieli
  •  Wykładowców
  •  Nauczycieli,
  • Trenerów
  • Coachów
ff

O prowadzącej

AGATA JAKUSZKO SOBOCKA

psycholożka, trenerka efektywnych notatek wizualnych, profesjonalna ilustratorka konferencyjna i facylitatorka graficzna.

Na co dzień rysuję myśli, słowa i emocje, najczęściej na żywo podczas konferencji i spotkań. Wykorzystuję swoją wiedzę psychologiczną do wspierania zapamiętywania u dzieci i dorosłych, dzięki wykorzystaniu sketchnotingu. Swoim doświadczeniem praktyka dzieli się wykładając również na 4 uczelniach wyższych oraz Uniwersytecie Dziecięcym. 

Kocham pracować z Edukatorami, gdyż mam ogromny szacunek do ich wyzwań zawodowych. Jestem praktykiem (pionierką sketchnotingu w Polsce), graphic recorderem (rysujęna żywo konferencje i wydarzenia od 7 lat), twórczynią filmów rysunkowych typu whiteboard i trenerem po romansie z coachingiem. Studia psychologiczne w Polsce i w Czechach, a także praktyka w Londynie pomogły mi jeszcze lepiej zrozumieć mechanizmy ludzkiego działania i – przetwarzania myśli. Rysowałam najbardziej prestiżowe konferencje biznesowe w Polsce i na Świecie wspierając swoimi sketchnotkami takie międzynarodowe sławy jak Nick Vouicic, Brian Tracy czy Gary Vee. To pokazało mi jak potężną wartość w wizualnych notatkach (sketchnotkach) widzą największe umysły naszych czasów. I chcę się tym z Wami dzielić😊

Shopping Cart

Zapisy