Dołącz do wyzwania

rysunkowe historie

Od setek lat nic nie wciąga naszych umysłów tak, jak…historie. Nic dziwnego, że giganci świata nauki ucząc się, bazują na mini historyjkach. Najwspanialsi mówcy publiczni utrzymują swoje rodziny z historii. Pani Kasia z warszawskiego przedszkola poprzez historie dociera do wyobraźni swojego wymagającego audytorium, a Pan Stach z Bytomia używa historii, by mobilizować swój zespół do pracy.

Wszyscy je kochamy. A dzieci (nie tylko te nasze wewnętrzne) szczególnie.
 
89396900_10222984737673916_4576383401593929728_o-1-600x800

Dlatego stworzyłam to wyzwanie, byś poczuła się pewnie, rozrysowując wszelkie historyjki.

Rezultatem wyzwania jest to, że będziesz umiała narysować wybraną przez siebie historię z bohaterem i puentą. Bez zawahania się postawisz kreski, zorganizujesz cały plan rysowanej opowieści i uzupełnisz ją sprytnymi ikonkami. Poczuj jaką moc ma wizualny przekaz.

Wyobrażasz sobie ten zachwyt w oczach Twojego zespołu, gdy podsumowujesz projekt na whiteboardzie? Słyszysz to donośne bicie małego serduszka czekającego na rysowaną dobranockę? A może chcesz zrobić to dla swojej klasy, która dzięki prostym rysuneczkom szybciej załapie, nad czym produkujesz się podczas lekcji?

To tylko 3 dni w tygodniu, między którymi masz czas na zrobienie zadania zbliżającego Cię do biegłości w opowiadaniu historii rysunkiem. Niewiele, a jednak wystarczająco.
 
Podczas wyzwania dowiesz się jak stworzyć postać bohatera/-rki, zaplanować przebieg historii i wymyślić oraz zaakcentować wizualnie puentę.
 
Szczerze? Sama już się nie mogę doczekać odkrywania magii sprytnego rysowania z Tobą!

harmonogram wyzwania

zaczes-ok

Dzień pierwszy 

Tworzymy bohatera

Odkryj, jak narysować bohatera i bohaterkę. Tego dnia spod Twojego piśmidła wyłonią się kobieta, mężczyzna, dziecko i nastolatek. I wcale nie będą nudni!

zaczes-radosny-400

Dzień drugi 

Rozkręcamy akcję

Umiesz już rysować postać, teraz czas na akcję! Dziś opracujemy sobie historyczną ścieżkę doświadczania, czyli w którym miejscu rysować podczas opowiadania historii. Jak to bohaterowie – spotykają przeszkody, przyjaciół, kroczą trudnymi nieraz ścieżkami do celu. I to tez możesz narysować! Jak? Ahhh, o tym już niedługo:)

zaczes-patrzy

Dzień trzeci

Wyciągamy lekcję

Każda dobra historia daje do myślenia – inspiruje, ostrzega, uczy. Jak wyeksponować tą puentę nie tracąc uwagi odbiorców? Jak wpaść na pomysł dobrego zakończenia i podkreślić to wizualnie? Sprytnie i szybko! I serio nie trzeba przy tym dużo rysować…

Dla kogo to wyzwanie?

  • Dla rodziców, bo to narzędzie skupienia uwagi ich pociech i mądrego przemycenia wartości, które są dla nas ważne.
    Plus to tez atrakcyjne narzędzie wychowawcze, oczywiście!
  • Dla nauczycieli, bo nic nie pomaga zapamiętać najważniejszych rzeczy z lekcji jak dobrze pokazana historia. Plus milej się stawia wyższe oceny i realizuje ciekawe projekty z bardziej zaangażowanymi uczniami, prawda?
  • Dla tych, którzy chcą przyjemnie budowach relacje z innymi, gdyż rysowane historie ocieplają kontakt, ułatwiają porozumienie i wspierają wzajemne rozumienie się. Bonus – gdy umiesz rysować, rządzisz w towarzystwie.

wyzwanie rysunkowo poprowadzi

Agata Jakuszko Sobocka – psycholog, trener efektywnych notatek wizualnych, profesjonalna ilustratorka konferencyjna i facylitatorka graficzna.

Na co dzień rysuje myśli, słowa i emocje, najczęściej na żywo podczas konferencji i spotkań. Wykorzystuje swoją wiedzę psychologiczną do wspierania zapamiętywania u dzieci i dorosłych, dzięki wykorzystaniu sketchnotingu.

Swoim doświadczeniem praktyka dzieli się wykładając również na 4 uczelniach wyższych oraz Uniwersytecie Dziecięcym (stąd wie, jak przemawiać, aby chciało się słuchać).

W czasie lockdownu jako pierwsza rozpoczęła cykl wspierania odporności dzieci prowadząc cykl rysunkowy #rysujemyzagata na Youtubie, czym odciążyła tysiące rodziców w początkach pandemii. Wspólnie z widzami rysowała wtedy na żywo ich marzenia, zadania domowe, zakresy lekcji szkolnych przekonując, że każdy potrafi rysować.

Prywatnie mama dwójki małych szkrabów, które nie mają ambicji bycia następnym Picasso, a mimo to czerpią ogromna radość z szybszego uczenia się i spędzania twórczego czasu.

Shopping Cart

Zapisy