KURS
SKETCHLETTERING

Rysowanie ładnych liter jest prostsze niż się wydaje

Co to właściwie jest SKETCHLETTERING?

To narzędzie. To umiejętność. To możliwość przeniesienia swoich notatek wizualnych, plakatów, flip chartów i graphic recordingu na wyższy poziom. To kaligrafia w swoim najszybszym i najpraktyczniejszym współczesnym wydaniu.

Przecież do tego trzeba mieć talent, no i te ozdobne literki nie nadają się

Sketchlettering pokazuje kaligrafię od strony użytkowej. Nie znajdziecie tu ozdobnych zawijasów i czasochłonnych floratur ani gotyckich liter sprzed wieków. Sketchlettering to kaligrafia, która czerpie z wielu źródeł i dostosowuje się do myślenia wizualnego. Stawia na szybkość zapisu i czytelność, ale nie rezygnuje z atrakcyjności. Bazuje na prostych kształtach, które potrafi nakreślić każdy, kto chociaż raz w życiu trzymał kredkę.

A jak brzydko piszę?

To skutkiem ubocznym nauki sketchletteringu może być poprawa Twojego codziennego pisma. Sketchlettering bazuje na budowaniu liter z prostych kształtów – linii i owali. Jeśli umiesz grać w kółko i krzyżyk, to poradzisz sobie bez problemu.

Wędka, nie ryba: a nie wystarczy mi sam wzornik? Po co cały kurs?

Ten kurs to nie tylko wzorniki! Pokazujemy jak budować litery i jak ich używać. Nauczymy Cię podstaw i kilku trików, dzięki którym z łatwością nadasz swoim literom indywidualny charakter i zaczniesz tworzyć własne kroje. Innymi słowy, zamiast ryby dajemy Ci wędkę i uczymy jak łowić!

Odtwórz wideo

NASZ KURS JEST PIERWSZY NA RYNKU!

A co jeszcze ważniejsze – stworzyliśmy go na bazie naszych wieloletnich doświadczeń:

Adam – rysuje litery od wielu lat. Uczy kaligrafii i pasjonuje się jej historią.

Agata jako jedna z pierwszych w Polsce rozwijała sketchnoting. Narysowała ponad 1500 notatek (w większości na żywo). W połączeniu nasza wiedza i doświadczenie gwarantuje przekaz wartościowych treści. To nie jest kolejny kurs oparty na wadliwych wzornikach i ignorantach liternictwa.

To seria video, zeszyt ćwiczeń, indywidualne porady (uczestnicy mają dostęp do prywatnych sesji z Agatą i Adamem) i przede wszystkim – grupa wsparcia motywująca do dalszego rozwoju!

Zobacz, jakie to może być proste!

Pokażemy Ci jak to zrobić krok po kroku!

Zawartość kursu

Lekcja 1

Krój NEULAND. Wyraźny, gruby idealny do chwytliwych tytułów i wyróżniania treści.

Lekcja 2

Krój DWUELEMENTOWY. Idealny do modyfikowania i nadawania mu Twojego charakteru. Prosty i czytelny, ale potrafi mieć bardzo wyrafinowane oblicze

Lekcja 3

Krój CASUAL. Najlepsze liternictwo inspirowane literami amerykańskich malarzy szyldów. Szybki, wyraźny i zawsze robiący wrażenie.

Lekcja 4

Krój BRUSHLETTERING. Odkryj jak łatwo nauczyć się ozdobnych liter. Sprawdzą się nie tylko na dużych formatach, ale i w Twoim notesie lub Bullet Journal. Uwaga!

Lekcja 5

Kompozycje. Zobacz jak wykorzystać poznane kroje, żeby notatka pozostała czytelna i przyciągała uwagę czytelnika. Naucz się kilku trików, które sprawią, że nawet najtrudniejsze zagadnienia będą się wydawały dziecinnie proste.

Dodatkowo

Otrzymujesz do pobrania pdf do wydrukowania z zaprojektowanymi wzornikami, które ułatwią Ci prawidłowe ćwiczenie podstaw.

Uwaga!

Skutkiem ubocznym nauki brushletteringu może być poprawa staranności Twojego pisma codziennego!

Kto to wszystko
dla Ciebie przygotował?

Agata Jakuszko – psycholog kochający neuronauki i efektywność, praktyk wizualny, od 5 lat szkoli z myślenia wizualnego, od 3 lat prowadzi Akademię Sketchnotingu ucząc robienia wizualnych notatek, od czasów szkolnych bazgra po marginesach bo to realnie pomaga jej w zapamiętywaniu treści. I nie tylko jej, jak dowodzą psychologiczne badania naukowe.

Adam Poręba – kaligrafią zajmuje się już od dekady. Od kilku lat prowadzi warsztaty stacjonarne i on-line. Entuzjasta i praktyk myślenia wizualnego. W swojej pracy często łączy kaligrafię i sketchnoting. Nie przestaje odkrywać nowych możliwości jakie daje pismo odręczne i ciągle rozwijać swój warsztat.

Opinie

Kup teraz

Cena: 250 zł

Masz pytania? Chcesz zostać Ambasadorem kursu?

Napisz do nas na kontakt@drawthewords.pl

Zapisy