25 Urodziny Klanzy – Graphic Recording

25 lat, odkąd oficjalnie Klanza ( http://www.klanza.org.pl/) zaistniała w Polsce. Ćwierć wieku temu Zosia Zaorska pokonała system wprowadzając do naszej ojczyzny tchnienie alternatywnej pedagogiki – pedagogiki zabawy.

 

Klanza ma to do siebie, że jej konferencje są bardzo… oryginalne. Nie zaczyna się ich podziękowaniem sponsorom, tylko tańcem i śpiewem. Poważni prezydencji i goście honorowi nie mają problemu z grami integracyjnymi promowanymi przez to wyjątkowe Stowarzyszenie.DSC00971

W tym dniu ja pełniłam rolę zapisywacza myśli – rysowałam to, co działo się podczas konferencji.

 

 

 

 

 

 

DSC00984Niby mapa myśli – niby komiks z wykładów i prelekcji to tylko jedna z atrakcji przygotowanych przez Organizatorów. Były tańce integracyjne, przezabawny quiz, pokaz Sztukmistrzów i przede wszystkim ludzie, których interesuje nauczanie z pomysłem – z pasji, nie przymusu.

Starałam się uchwycić to, co najważniejsze w opowieściach mówców. Oddanie klimatu opowieści dr Pawła Fortuny było wyzwaniem. Wtajemniczeni wiedzą, o co chodzi.

DSC00989

 

 

 

 

 

 

 

 

Pan Mariusz Budzyński zaskoczył prezentacją o wspaniałej strukturze i konkretnych wytycznych.DSC00986

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnia zaplanowana w agendzie prelekcja okazała się być aktywnym warsztatem inspiracyjnym z rzędami sztalug i „przepisów na szczęście”. Rysowanie ćwiczenia zawsze stanowi zagwostkę – starałam się jednak oddać prostotę przekazu i zadań swoją ilustracją.

DSC00953DSC00990

Efekty? Pełne doładowanie energetyczne aż do kolejnego spotkania z Klanzą!

Więcej zdjęć już wkrótce 🙂

DSC00988

O mnie

Agata Jakuszko Sobocka – psycholog, trener efektywnych notatek wizualnych, profesjonalna ilustratorka konferencyjna i facylitatorka graficzna. Pionierka myślenia wizualnego w Polsce. Poza tym przedsiębiorca i mama. Pomaga zrozumieć to co trudne w prosty sposób. Wykorzystuje swoją wiedzę psychologiczną do wspierania rozumienia i zapamiętywania u dzieci i dorosłych dzięki wykorzystaniu sketchnotingu. Stworzyła pierwszą szkołę myślenia wizualnego w Polsce – Akademię Sketchnotingu.

Draw the words
w mediach społecznościowych

Newsletter

Bądź na bieżąco z wizualnymi niusami.

Shopping Cart

Zapisy