Warsztaty mistrzowskie z graphic recordingu

Dwa dni rysowania non-stop.

Dwa cudowne dni bawienia się nowinkami rysowniczymi…

Dwa dni bacznej obserwacji przez niemieckiego mistrza zapisu graficznego – Martina Haussmanna – założyciela Bikablo Akademie i twórcy podręczników ilustrownaia idei.

 

Przede wszystkim jednak, dwa dni w gronie zacnym – ludzi ambitnych, pełnych pasji i … rysunkowo spaczonych. Spaczonych pod jednym względem – gdyż widzą w rysowaniu słów nie tylko walor artystyczny, ale przede wszystkim – informacyjny. I traktują to naprawde poważnie.  Trzeba dużej dojrzałości, by umieć przekazać esencję wypowiedzi w przyjazny obserwatorowi sposób…

To my – graphicrecorderzy* (ależ hybryda;P) – skupiamy się na treści, nie na notowaniu pojedyńczych słów. To my myślimy, analizujemy, planujemy przestrzeń i jeszcze żeby było mało – dobrze się przy tym bawimy.

To my w rysowaniu dziwacznych kształtów upatrujemy wsparcia w procesie zapamiętywania.

I mamy słuszność, powiadam;)

bikablo® GR masterclass Warsaw 10_2015 - 116 von 116
Fot. Bikablo Akademie http://bikablo.kommunikationslotsen.de/

Tak już bardziej na serio –  najważniejszym doświadczeniem z warsztatów było dla mnie spotkanie na żywo (nie  jak dotąd – na skypie) – ludzi. Ludzi z krwi i kości, którzy dzielą ze mną fascynacje myśleniem wizualnym. Którzy tak jak ja na widok pasteli w kremie zaczynają piszczeć i cieszyć się jak dzieci. Ludzi o dojrzałych umysłach i wewnętrznym dziecku w sercu.

I za to jestem najbardziej wdzięczna…

Gabi Borowczyk ( http://gabrielaborowczyk.pl/)

Natalii Klonowskiej ( jadzkarysuje.pl)

Klaudii Tolman (https://www.klaudiatolman.pl/)

Oli Krawczyk (olakrawczyk.eu)

Piotrowi Poznańskiemu (https://www.facebook.com/mysleniewizualnewpraktyce/?fref=ts)

Dorocie Kostowskiej (http://dorotakostowska.pl/) oraz pozostałym Uczestnikom. Dzięki, za otworzenie mi oczu i przesunięcie strefy komfortu!

 

bikablo® GR masterclass Warsaw 10_2015 - 103 von 116
For. Bikablo Akademie http://bikablo.kommunikationslotsen.de/

W samym warsztacie zorganizowanym przez niezwykłą narzędziownię rozwoju http://www.experiencecorner.com/ uczestniczyły nie tylko osoby z Polski, ale również z Niemiec, Czech, Hiszpanii. W tak międzynarodowym środowisku rozmawialiśmy o różnych perspektywach odbierania przez publiczność graphic recordingu. W Polsce co prawda dopiero moda na zapisy graficzne się rozpoczyna. Z oniemieniem słuchałam, jak wygląda sytuacja choćby u naszych zachodnich sąsiadów.  Co bardzo mnie jeszcze zaskoczyło pozytywne – były również osoby nie związane bezpośrednio z rysowaniem konferencyjnym – specjaliście z działów HR, menagerowie, przedsiębiorcy. Ludzie słowem – pozytywnie zakręceni.

 

Odkrywaliśmy meandry i tajniki rysunku prezentacyjnego, dobre praktyki i triki w szybkim notowaniu pomysłów i przekazu, uczyliśmy się od siebie nawzajem… I już od pierwszych dni odczuwam efekty warsztatów.

A Ty je pewnie wkrótce zobaczysz;)

Pamiętasz jakieś warsztaty, na których najważniejsi byli dla Ciebie właśnie ludzie?

Co to było? Jak to na Ciebie wpłynęło?

 

 

Link do większej ilości zdjęć:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.961575210562657.1073741832.912603912126454&type=3

 

  • graphic recorder – osoba wykonująca wielkoformatowy zapis graficzny podczas trwania konferencji, na oczach publiczności.

 

 

 

Zostaw komentarz

O mnie

Agata Jakuszko Sobocka – psycholog, trener efektywnych notatek wizualnych, profesjonalna ilustratorka konferencyjna i facylitatorka graficzna. Pionierka myślenia wizualnego w Polsce. Poza tym przedsiębiorca i mama. Pomaga zrozumieć to co trudne w prosty sposób. Wykorzystuje swoją wiedzę psychologiczną do wspierania rozumienia i zapamiętywania u dzieci i dorosłych dzięki wykorzystaniu sketchnotingu. Stworzyła pierwszą szkołę myślenia wizualnego w Polsce – Akademię Sketchnotingu.

Draw the words
w mediach społecznościowych

Newsletter

Bądź na bieżąco z wizualnymi niusami.

Shopping Cart

Zapisy